Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Casal Garcia Box - x6 Casal Garcia Vinho Verde

Casal Garcia Box - x6 Casal Garcia Vinho Verde

Çmimi normal Lek 7,600 ALL
Çmimi normal Lek 8,400 ALL Çmimi me zbritje Lek 7,600 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Brënda kutisë do të gjeni:

6x Casal Garcia Vinho Verde

 

***

  Viti: 2019

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi:  Trajadura, Loureiro, Pedernã and Azal

  Volumi i alkolit: 9.5%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C 

    Çmimet: James Suckling December 2020 - 90 pikë.

  Çiftimi i ushqimit: Ideale si aperitiv ose për të shoqëruar pjatat orientale, të tilla si sushi dhe sashimi, ushqim deti në salcë limoni ose sallata me djathë.

Degustimi: Një verë e lehtë shënuar nga ngjyrat e saj të bukura limoni dhe freskinë e pabesueshme. Shkëlqimi i saj aromatik zbulohet përmes butësisë së frutave tropikale dhe aromat e limonit. Një verë shumë e ekuilibruar që lë një shije harmonike dhe citrike.

Shikoni detajet e plota