Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Casal Garcia - Vinho Verde Tinto

Casal Garcia - Vinho Verde Tinto

Çmimi normal Lek 1,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2019

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: Touriga Nacional and Tinta Roriz

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C 

  Çiftimi i ushqimit: Verë ideale për mish të kuq, mish të bardhë të pjekur në skarë, makarona dhe ushqime pikante. Mund të shërbehet gjithashtu si një aperitiv që shoqëron djathëra dhe arra të forta.

Degustimi: Në pamje e qartë dhe e ndritshme, një ngjyrë e re dhe intensive. Aromë e freskët dhe me shije frutash, me shenja frutash te kuqe te pjekura. Kur provohet, paraqet një ekuilibër të shkëlqyeshëm, me freskinë e duhur dhe aromën frutave të pjekura. Një verë e re dhe elegante, taninet të buta, trup mesatar dhe një fund i zgjatur.

Shikoni detajet e plota