Kalo te detajet e produktit
1 nga 2

Vreshta

Malbec - Catena Alta

Malbec - Catena Alta

Çmimi normal Lek 6,900 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 6,900 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Nicola Catena mbolli vreshtin e tij të parë Malbec në Mendoza në vitin 1902. Nipi i tij, Nicolás Catena, njihet si njeriu që revolucionarizoi verën argjentinase dhe futi në botë Malbec me cilësi të lartë. Vreshtat Historike Catena Zapata janë mbjellë rrush Malbec dhe të tjera varietete sipas përzgjedhjes së kujdesshme të pronarëve. 

 Viti: 2017

 Rajoni: Mendoza, Argjentine

Rrushi: Malbec

Volumi i alkolit: 14%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Shoqërohet me ushqime me shumë aroma, me mish të kuq dhe prerje edhe më të lehta si gjel deti me mish të errët ose mish derri të pjekur. Sekreti është se funksionon mirë me piper, sherebelë, salca krem ​​kërpudhash, djathë të shkrirë.

 Çmimet: 94 pikë Robet Parker.

Degustimi: Ngjyre e kuqe rubini, e pasur me aroma ferrë, fik, kafe, tym dhe likuricia. Vjen e thatë, e ëmbël, me tanin të imët dhe disa nota balsamike në një fund shumë të freskët.

*Në lidhje me këtë verë, ajo mund të pihet dhe të shijohet gjatë 6 deri në 7 viteve të ardhshme, me mundesine që te vjeterohet edhe për 12 vjet më shumë. Këto verëra janë vjetëruar për 18 muaj në fuçi të reja lisi (60%) francez, dhe një pjesë në fuçi gjysmë të reja.

 

Shikoni detajet e plota