Malbec - Catena
Malbec - Catena
  • Load image into Gallery viewer, Malbec - Catena
  • Load image into Gallery viewer, Malbec - Catena

Malbec - Catena

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,700
Çmimi i zbritur
Lek 2,700
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

 Viti: 2017

 Rajoni: Mendoza, Argjentine

 Rrushi: Malbec

 Volumi i alkolit: 13.5%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Shoqerohet shume mire me gjel deti, salmon, makarona, mish të kuq dhe mish të pjekur në skarë.

 Çmimet: 91 pikë Robert Parker

Dekustimi: Ngjyrë e kuqe intensive, me nuanca vjollce. Aromat te përqendruara dhe joshëse; perceptohen shënimet e frutave të kuq, frutat e zeza të pjekura dhe shënimet me lule të livandos dhe vjollcës. Ne fillim është e butë dhe përqendrimi i pranishëm në hundë mbetet në aromë. Ka gjithashtu shënime të pasura me boronicat, kanellën, lëkurën, manaferrat.

Verërat Catena janë një koleksion i veçantë i vreshtave të High Mountain të prodhuara nga brezi i katërt i prodhuesëve Laura Catena dhe një nga prodhuesit kryesor të verave, Alejandro Vigil. Megjithëse shumica e verërave Catena konsumohen menjëherë pas prodhimit, ato kanë potencial vjetërimi nga 10 deri në 20 vjet. Përmes dekadave të studimit dhe eksplorimit brenda territoreve malore të zonës së Mendozës, familja Catena ka identifikuar vende të veçanta për vreshtat e saj. Nga kombinimi i këtyre vreshtave historike del një verë me karakter unik që ka një ekuilibër natyror, përqendrim të lartë dhe një identitet të veçantë.