Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Château Beau Soleil Pomerol

Château Beau Soleil Pomerol

Çmimi normal Lek 5,700 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 5,700 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2014

 Rajoni: Pomerol, France

Rrushi: 95% Merlot, 5% Carbenet Franc

 Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16 -18°C

 Çiftimi i ushqimit: Pershtatet mirë me mishin e kuq si mishin e viçit apo edhe mishin e qengjit të pjekur ne skarë.

Degustimi:  Hunda zbulon nota lëkure tartufi të shoqëruara me nuanca frutash. Në gojë kjo verë shpreh nota manaferre, komposto luleshtrydhe dhe nota të lehta të mjedres, e lidhur me një notë lulesh. Me tanine te imeta dhe aciditet te butë, në shije vjen e fresket dhe e ekuilibruar. Perfundim të gjatë dhe elegant.

*Sugjerohet dekantimi rreth 1 ore.

Shikoni detajet e plota