Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Château de Ferrand Saint-Émilion Grand Cru (Grand Cru Classé)

Château de Ferrand Saint-Émilion Grand Cru (Grand Cru Classé)

Çmimi normal Lek 9,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 9,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 

   Viti: 2015  

 Rajoni: Saint-Émilion, Bordeaux, France

 Rrushi: 79% Merlot, 11% Cabernet Franc, 10% Cabernet Sauvignon

  Volumi i alkolit: 15%

  Temperatura e servires: 16 -18°C

   Çmimet:

JAMES SUCKLING 94 pike

MARKUS DEL MONEGO 92 pike

Wine Spectator 90 pike

Vinous - A. Galloni 90/92 pike

Parker 90/92 pike

 Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu shoqeruar me mishin e viçit, qengjit dhe te gjahut (dreri), djathë te stazhonuar, po ashtu edhe me  ëmbëlsira të pasura me çokollatë.

Degustimi: Një ngjyrë e kuqe rubini e thellë dhe intensive. Buqeta e te nuhaturit e pasuruar me  aromat e frutave si manave, boronicës dhe qershisë. Pas dekantimit rreth nje ore, i bashkohen notat e luleve buqetes aromatike. E plotë dhe me densitet të mirë, qiellza josh me ekuilibrin, nuancat prej kadifeje dhe taninet elegante. Me qëndrueshmërinë dhe shijshmërinë e tij, përfundimi tregon shenja të një potenciali të madh plakjeje. Ky ventage eshte me i miri qe mund te provosh nga komuna e Saint-Émilion.

Komuna e Saint-Émilion eshte boterisht nje vend i trashigimise i ruajtur nga UNESCO.

Shikoni detajet e plota