Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Château La Croix St-Vincent Pomerol

Château La Croix St-Vincent Pomerol

Çmimi normal Lek 5,700 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 5,700 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 

    Viti: 2013

   Rajoni: Pomerol, Bordeaux, France

 Rrushi: 80% Merlot, 20% Cabernet Franc

 Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16 -18°C

 Çiftimi i ushqimit: Kombinohet mire me mishin e kuq si biftek vici apo brinje qengji po ashtu edhe me pjatat me perberje erezash pikante.

Degustimi: Një Pomerol me finesë dhe elegance, ngjyra e kuqe e granatës me disa buzë kafe tashmë të dukshme. Në hundë ndihen aromat e frutave te zeza të pjekura mire si, kumbulla, qershia, rrush të thatë, me nota te dukshme kafeje, duhani, çokollatë dhe dru kedri. Shija e butë, elastike dhe e freskët, është e ndërtuar me tanine të mendafshta dhe aciditet të ulët. Përfundim të gjatë.

Shikoni detajet e plota