Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Château La Rose Bouquey Saint Emilion Grand Cru

Château La Rose Bouquey Saint Emilion Grand Cru

Çmimi normal Lek 3,700 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 3,700 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti 2018

  Rajoni: Saint-Émilion, Bordeaux, France

  Rrushi: Cabernet Sauvignon, Merlot

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C 

  Çiftimi i ushqimit: Nje shoqerues i mire me mishin e kuq dhe me pjatat me shije te pasusuar erezash.

Degustimi: Nje vere e kuqe rubin terheqese, e guximshme dhe trup plote, me aroma te kendshme te frutave si manaferra,  kumbulla të thata, erëza, vanilje dhe disa nota kafeje. Me tanine te fuqishme dhe aciditet mesatar, ndihen notat minerale dhe ato te dheut. Perfundim te gjate dhe te kendshem.

*Sugjerohet dekantimi rreth 30 minuta.

Shikoni detajet e plota