Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Chateau Laffitte Carcasset 2016

Chateau Laffitte Carcasset 2016

Çmimi normal Lek 5,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 5,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.


 Viti: 2016

 Rajoni: Saint-Estephe, France

 Rrushi: 70% Cabernet Sauvignon, 25% Merlot, 5% Cabernet Franc

 Volumi i alkolit: 13%

 Temperatura e servires: 14 -16°C

 Çiftimi i ushqimit: Nje vere ideale qe shoqerohet me cdo pjate te shijshme te mishit te kuq, vecanarisht pjatat qe perfshijne ereza.

Degustimi: E vendosur në rrafshnaltën me zhavorr të Saint-Estèphe, kjo pronë ka prodhuar një verë të strukturuar të pasur me tanine të dendura dhe fruta e zeza te pjekura . Lloji i rrushit Cabernet Sauvignon ofron shije,  aciditet dhe shumë tanine të forta për plakje.

*Maturuar per 12 muaj ne fuqi lisi francez.

Shikoni detajet e plota