Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Château Le Maine - Saint-Émilion Grand Cru

Château Le Maine - Saint-Émilion Grand Cru

Çmimi normal Lek 4,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 4,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti 2012

  Rajoni: Saint-Émilion, Bordeaux, France

  Rrushi: Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C 

 Çiftimi i ushqimit: Rekomandohet të shoqerohet me mishin e kuq, perime të pjekura në skarë dhe djathë të stazhonuar.

Degustimi: Vererat e Saint-Emilion kanë tendencen e një strukture tanike të pasur, e cila balancohet nga karakteristikat e lengshme te frutave si kumbulla dhe qershia e zezë, së bashku me çokollatën dhe erëzat e ëmbla, duke u zhvilluar me një nuancë të lehtë të duhanit dhe të kedrit bashkë me moshën. Komuna e Saint-Émilion është boterisht vend i trashigimisë i ruajtur nga UNESCO.

*Sugjerohet dekantimi rreth 1 ore.

Shikoni detajet e plota