Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Château Plantey Pauillac

Château Plantey Pauillac

Çmimi normal Lek 5,800 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 5,800 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti 2018

  Rajoni: Pauillac, Bordeaux, France

  Rrushi: Cabernet Sauvignon, Merlot

  Volumi i alkolit: 14.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C 

    Çmimet:

91 pike James Suckling

92 pike Wine Enthusiast

90 pike Decanter

 Çiftimi i ushqimit: Një verë ideale që shoqërohet në mënyrë perfekte me cdo pjatë me mish të kuq dhe djathëra të stazhonuar.

Degustimi: Château Plantey nje vere e kuqe rubin me reflektime vjollce në gote. Buqeta me fruta hapet me nota kumbulle, rrush pa fara dhe qershi të zezë, e ndjekur nga notat e luleve të lehta, arrëmyshk dhe një nuancë e lehte duhani. E strukturuar mire, në shije ndihen frutat e zeza, ereza pikante dhe çokollate. Taninet e pranishme japin plotesi dhe elegance.

Shikoni detajet e plota