Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Château Tour Sieujean Pauillac

Château Tour Sieujean Pauillac

Çmimi normal Lek 6,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 6,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti 2014

  Rajoni: Pauillac, Bordeaux, France

  Rrushi: 85% Cabernet Sauvignon, 15% Merlot

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16/18°C 

 Çiftimi i ushqimit: Një verë e fuqishme që do të shoqërojë në mënyrë perfekte cdo pjatë me mish të kuq dhe djathëra të stazhonuar.

Degustimi: Një Pauillac i mrekullueshëm, me ngjyrë të kuqe purpurt e thellë, me mijëra pika të ndezura vishnje dhe aromat e tij të fuqishme të frutave të zeza (rrush pa fara, manaferra, boronica), të përfunduara me dru vanilje, erëza dhe nota të frutave te pjekura. Në harmoni të përsosur me buqetën, qiellza ka tanine të mëndafshta dhe prej kadifeje, që evoluojnë me forcë,me nje freski qe i jep gjatësi dhe potencial. 

Sugjerohet dekantimi rreth 1 ore.

Shikoni detajet e plota