Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Aveleda Loureiro & Alvarinho

Aveleda Loureiro & Alvarinho

Çmimi normal Lek 1,900 ALL
Çmimi normal Lek 0 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,900 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2020

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: 70% Loureiro, 30% Alvarinho

  Volumi i alkolit: 11%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C

    Çmimet: 

International Wine Challenge Silver Medal

Decanter Silver Medal - 92 pikë

Wine & Spirits 91 pikë

 

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjata elegante, me bazë perimesh të freskëta ose të pjekura, antipasta deti ose asparagus me salcë gjalpi apo edhe pjata me peshk të yndyrshëm si salmoni.

Degustimi: Me një ngjyrë të verdhë të zbehtë dhe një buzë të bukur kristalore, Aveleda Loureiro & Alvarinho është përkufizimi i një vere harmonike: aromat e bollshme të luleve dhe limonit. Varieteti  Loureiro ndërthuret në mënyrë të përsosur me trupin e butë prej kadifeje të varietetit të rrushit Alvarinho.

Shikoni detajet e plota