Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Coragem Chardonnay

Coragem Chardonnay

Çmimi normal Lek 1,900 ALL
Çmimi normal Lek 2,400 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,900 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 100% Chardonnay

  Volumi i alkolit: 14.5%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

  Çiftimi i ushqimit:  Vere ideale për peshk, oktapod dhe mish të bardhë.

Degustimi: Ngjyra limoni me tone të gjelbra. Finesë, aromë minerale me nuanca agrumesh dhe frutash, erëza të dukshme si shafrani. Finale elegante, e freskët dhe prej kadifeje.
Chardonnay ynë është kryesisht detar për shkak të afërsisë së tij me Oqeanin Atlantik, me një shpim freski të bollshme nga tekstura e mëndafshtë tipike e Chardonnay. Pikat e lules dhe limoni përzihen në një prekje shumë të matur të lisit francez.
Mos e pini të ftohtë!

Shikoni detajet e plota