Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Coragem Touriga Nacional

Coragem Touriga Nacional

Çmimi normal Lek 1,900 ALL
Çmimi normal Lek 2,400 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,900 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2017

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 100% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për mish të kuq, mish zgare, pasta dhe djathë.

Degustimi: Rubin me tone vjollce. I madh dhe kompleks me nuanca frutash të thata, mjedër, nenexhik në harmoni me tostin e lisit me fuçi. 
Touriga Nacional është kombëtare, është portugeze kur kujdeset në bodrum, është një nga më të mirat.
Me një rendiment të ulët, por të fortë dhe rezistent, të lindur në kodrat me diell në veri të Lisbonës, ne e trajtojmë atë me gjithë mençurinë dhe njohurinë që na ka dhënë përvoja.
Shijojeni me miqtë. Pini me moderim.

Shikoni detajet e plota