Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Douro Superior - Quinta Vale D. Maria

Douro Superior - Quinta Vale D. Maria

Çmimi normal Lek 2,300 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,300 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2019

  Rajoni: Douro, Portugali

  Rrushi: Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz, Alicante Bouschet, Baga

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për tu shoqëruar me mishin e kuq, viçin e pjekur dhe mishin në skarë.

 

Degustimi: Douro Superior Quinta Vale D'Maria, Fruti i kuq i pranishëm në hundë, me aroma të manaferrave, luleshtrydheve dhe birrës së zezë. Në gojë vera është e butë, duke ruajtur forcën dhe përqendrimin tipik të verërave të këtij nën-rajoni. Vera fiton vëllim dhe aromat e frutave mbushin qiellzën tonë. Përfundimi është i gjatë.

 

*Mund të ruhet shtrirë në një temperaturë prej 15 ° C*

Shikoni detajet e plota