Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Douro Superior White - Quinta Vale D. Maria

Douro Superior White - Quinta Vale D. Maria

Çmimi normal Lek 2,300 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,300 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2021

  Rajoni: Douro, Portugali

  Rrushi: Viosinho, Rabigato, Arinto

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 12 - 14°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për të shoqëruar gatimet me mish të bardhë, karkaleca, peshk të kripur dhe sallata.

Degustimi: Vale D. Maria Douro Superior e bardhë 2021 ka një ngjyrë të qartë dhe të ndritshme agrumesh. Në hundë është një verë intensive dhe komplekse, me aroma të agrumeve dhe frutave të bardha. Në shije, Vale D. Maria Douro Superior White 2021 është kremoze dhe e ekuilibruar me aciditet të integruar mirë. Përfundim të gjatë.

 

 *6 muaj vjetërim në barik lisi francez

Shikoni detajet e plota