Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

El Pacto de la Sonsierra

El Pacto de la Sonsierra

Çmimi normal Lek 2,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Old vineyards and minimal intervention to reflect the character of the Sonsierra.

Vreshta të vjetra dhe ndërhyrje minimale për të pasqyruar karakterin e Sonsierres.

Viti: 2020

Rajoni: Rioja, Spain

Rrushi: Tempranillo, Graciano, Mazuelo

Volumi i alkolit: 14%

Temperatura e servires: 16 - 18°C

Çmimet:

Guía Peñín/ 91 pike

Tim Atkin/ 92 pike

Gourmets wine Guide/ 93 pike

Mundus Vini/ Gold Medal

International organic wine/ Gold Medal

Concours Mondial de Bruxelles/ Grand Gold Medal

Degustimi: El Pacto de la Sonsierra vjen në të kuqe rubini me tonalitete vjollce, që ju fton ta shijoni me sy. Në hundë, intensiteti i aromave është joshëse, ndihet këndshëm aroma të manaferrave, jamballit, drithërave,  prekjeve të lehta pikante, që plotësohet nga një notë delikate e çokollatës që e bën një kënaqësi të vërtetë shqisen e të nuhaturit. Në qiellzë, vera shpalos potencialin e plotë në gojë. Një verë e plotë me ekuilibër të shkëlqyeshëm, korpulente, fine dhe e freskët në të njëjtën kohë, duke u shfaqur sërisht plot fruta dhe nota të fuçisë në përfundim.

*Maturuar 14 muaj ne fuqi lisi franceze (60%), amerikane (20%) dhe europianolindore (20%).

 

*Verë e certifikuar me etiketën dalluese V, e cila i garanton konsumatorit që gjatë procesit të prodhimit nuk është përdorur asnjë përbërës me origjinë shtazore.

Shikoni detajet e plota