Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

El Pacto del Alto Najerilla

El Pacto del Alto Najerilla

Çmimi normal Lek 3,300 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 3,300 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

The freshness of Alto Najerilla in harmony with the natural rhythms of the old vineyard.

Freskia e Alto Najerilla në harmoni me ritmet natyrale të vreshtit të vjetër.

Viti: 2021

Rajoni: Rioja, Spain

Rrushi: Viura, Malvasía, Garnacha Blanca

Volumi i alkolit: 13%

Temperatura e servires: 10 - 12°C

Çmimet:

Tim Atkin MW / 94 pike

Guía Peñín/ 92 pike

Degustimi: El Pacto del Alto Najerilla vjen në të verdhë kashte me intensitet mesatar, me një shkëlqim shumë tërheqës që e bën gati vezullues në gotë. Aroma komplekse frutash, me nota bari të thatë, si dhe nuanca agrumesh në sfond. Një verë e mirë strukturuar nga aciditeti i saj i madh dhe e rrumbullakosur nga ndjesia e bollshme prej mëndafshi. Shquhet edhe për plotësinë në gojë, rezultat i një maturimi të plotë në vresht, ku prodhimi i ulët i hardhive të vjetra kontribuon në pasurinë e kësaj vere. Përfundim të gjatë dhe të këndshëm.

 

Shikoni detajet e plota