Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Francesc Ricart Cava Brut

Francesc Ricart Cava Brut

Çmimi normal Lek 1,800 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,800 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2022

 Rajoni: Catalunya, Spain

 Rrushi: Xarel-lo, Macabeo, Perellada

 Volumi i alkolit: 11.5%

 Temperatura e servires: 8 - 10 °C

Çiftimi i ushqimin: Ideale si aperitiv si edhe për të shoqëruar gatimet me oriz, peshk dhe mish të bardhë.

Degustimi: Ngjyrë të verdhë të zbehtë me tonalitete te arta, e freskët, e  ekuilibruar, me fruta, nota lulesh dhe mjalti, bulbëza të imeta.

Shikoni detajet e plota