Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Francesc Ricart Cava Brut Reserva

Francesc Ricart Cava Brut Reserva

Çmimi normal Lek 2,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2019

 Rajoni: Catalunya, Spain

 Rrushi: Xarel-lo, Macabeo, Perellada

 Volumi i alkolit: 12%

 Temperatura e servires: 8 - 10 °C

Çiftimi i ushqimin: Ideale me të gjitha llojet e peshkut dhe mishin e bardhë të shoqëruar me perime., ose si aperitiv.

Degustimi: Bulbëza të shumta energjike, të imëta dhe delikate, në ngjyrë të verdhë të zbehtë me reflektime të arta. Harmonike, komplekse dhe elegante me aroma pjeshke, fruta të thata, agrume dhe me nuancën e bukës së thekur. Një ekuilibër i përsosur i aciditetit dhe taninave strukturore, me një shije intensive të varieteteve vendase dhe cilësi të qendrimit në shishe për 15 muaj. Një Cava Reserva tradicionale që shfaq qëndrueshmëri të jashtëzakonshme.

Shikoni detajet e plota