IN Insensato Red - Bodegas d. Mateos
IN Insensato Red - Bodegas d. Mateos
IN Insensato Red - Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insensato Red - Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insensato Red - Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insensato Red - Bodegas d. Mateos

IN Insensato Red - Bodegas d. Mateos

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,900
Çmimi i zbritur
Lek 2,900
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Këto vera synojnë një audiencë të re, të gatshëm të provojë gjëra të reja dhe që e kuptojnë verën nga një këndvështrim i pastër kënaqësie, duke kërkuar një imazh tërheqës dhe origjinal, ndryshe nga klishetë e vendosura tradicionalisht në Rioja. Kjo gamë e verërave është zhvilluar me idenë për të shprehur në maksimum specifikat e secilit varietet, prandaj ajo vjetërohet shkurt për jo më shumë se 5 muaj. Verat e Bodegas d. Mateos janë vera ku mbizotëron shija e frutave, ideale për fillestarët e verave që tërhiqen nga vera të ëmbla.

 Viti: 2019

 Rajoni: Rioja, Spanjë

Rrushi: Grenache

Volumi i alkolit: 14.5%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Mish në zgarë, ton, merluc, oriz, pasta dhe djathra të stazhonuar


Degustimi: IN Insensato Red është një verë në ngjyrë të kuqe intensive dhe të ndritshme deri në reflektime vjollce, me aroma intensive të frutave të pjekura të qershisë, luleshtrydheve, mjedrave dhe rrushit të thatë. Sapo futet në gojë jep një shpërthim të fuqishëm shijesh, që zgjasin dhe zhvillohen me kalimin e kohës duke vijuar me në përqendrim intensiv të frutave. Kjo verë ka një përfundim lehtësisht të ëmbël dhe mineral, që është shumë i këndëshëm për shkak të aciditetit të tij të ekuilibruar.