IN Insolente Red - Bodegas d. Mateos
IN Insolente Red - Bodegas d. Mateos
IN Insolente Red - Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insolente Red - Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insolente Red - Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insolente Red - Bodegas d. Mateos

IN Insolente Red - Bodegas d. Mateos

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,900
Çmimi i zbritur
Lek 2,900
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

 Viti: 2019

 Rajoni: Rioja, Spanjë

Rrushi: Grenache

Volumi i alkolit: 14.0%

 Temperatura e serviries: 15 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Perime, djathra të stazhonuar, arrorrët, salcice derri, perime, dhe mish në grill. 

Degustimi: IN Insolente Red karakterizohet nga një ngjyrë e kuqe shumë intensive dhe të ndritshme, dhe nga aroma intensive të frutave të pjekura si boronica, vishnja, dhe thana të kombinuara me nota pikante dhe balsamike. Ka një përfundim shijesh qumështi dhe mineralesh dhe me prekje të lehta të aromash të pjekura. Kjo është një verë e shijshme, shumë e gjatë dhe e gjerë në aroma dhe kohëzgjatje, me një ekuilibër perfekt midis ëmbëlsisë dhe aciditetit.