Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Júlia Florista Red Wine

Júlia Florista Red Wine

Çmimi normal Lek 1,200 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2021

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit:  Mish të kuq të pjekur në skarë, pjata të lehta me erëza.

Degustimi: Rubin i ndezur, ngjyrë e vjetëruar me nuancë të zbehtë tullë dhe trup mesatar.  Me aroma frutash të zeza, erëza elegante dhe përfundim final të zgjatur delikat.

*Ditën shitëse lulesh, natën këngëtare Fado. Një shpirt i vërtetë bohem i njohur në rrugët e vjetra të Lisbonës dhe taverna njësoj për këngën e saj fado që të lë pa frymë. Jeta dhe vdekja e saj kishin të gjithë përbërësit e një kënge fado… (Edhe pse jetoi pak, ajo na la 2 disqe të çmuara vinili të quajtur: (“Espirito Fado”). Ne ia kushtojmë këtë verë kujtimit të saj.

Shikoni detajet e plota