Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

La Garnacha Olvidada de Aragón

La Garnacha Olvidada de Aragón

Çmimi normal Lek 2,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2021

Rajoni: Aragón, Spain

Rrushi: 100% Grenache

Volumi i alkolit: 15,5%

Temperatura e servires: 16 - 18°C

Çiftimi i ushqimit: Shoqerohet me mishin e kuq dhe kuzhinen italiane, si pastat me salcë të kuqe dhe me përmbajtje erëzash pikante.

Çmimet:

Decanter Magazine/ 90 pike

 Peñín Guide/ 90 pike

 Jamie Goode/ 92 pike

Grenaches du monde Awards/ Gold Medal

Degustimi: Garnacha e harruar” një verë e prodhuar me rrush nga vreshtat e vjetëra, e cila shpreh tanine të këndëshme dhe të pjekura. Shfaq rezultate të shkelqyera që mund të të ofrojë ky varietet rrushi, veçanërisht kur vjen nga hardhitë e vjetëra. Një verë e kuqe rubin e thellë ekspresive dhe e pastër. Hyrja e fortë, me aroma të frutave të kuqe, nuanca kakao, tone manaferre, mjedre dhe nota të lehta druri. Përfundim të qëndrueshëm dhe të gjatë.

*Vjetëruar 10 muaj në fuqi lisi francez.

Shikoni detajet e plota