Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

La Garnacha Perdida del Pirineo

La Garnacha Perdida del Pirineo

Çmimi normal Lek 2,800 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,800 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2019

Rajoni: Aragón, Spain

Rrushi: 100% Grenache

Volumi i alkolit: 15%

Temperatura e servires: 16 - 18°C

Çiftimi i ushqimit: Shoqërohet me mishin e kuq viçi të pjekur me rozmarinë si dhe ereza pikante.

Çmimet:

Peñín Guide/ 91 pike

Jamie Goode/ 93 pike

Decanter World Wine Awards/ Bronze Medal

Wine Contest/ Gold Medal

Degustimi: Verë e kuqe rubin shumë intensive, e gjallë, delikate dhe komplekse. Shprehëse në aroma ku ndihen këndshëm frutat e zeza dhe trëndafili, të shoqëruar me nota manushaqe dhe nuanca balsamike. Në shije vjen elegante me aciditet të dukshëm, tanine të pjekura dhe një përfundim të zgjatur. Freskia e dhënë nga frutat e zeza manaferra, mjedra dhe boronica, tipike për këtë varietet të rritur në lartësi të mëdha. 

*Vjetëruar 12 muaj në fuqi lisi francez.

Shikoni detajet e plota