Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

La Garnacha Salvaje del Moncayo

La Garnacha Salvaje del Moncayo

Çmimi normal Lek 1,700 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,700 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2020

Rajoni: Aragón, Spain

Rrushi: 100% Grenache

Volumi i alkolit: 14,5%

Temperatura e servires: 16 - 18°C

Çiftimi i ushqimit: Shoqërohet me mishin e kuq dhe kuzhinën italiane, si pastat me salcë të kuqe dhe me përmbajtje erëzash pikante.

Çmimet:

Peñín Guide/ 92 pike

Decanter Magazine/ 91 pike

 Monovino awards/ Gold Medal

Degustimi: Verë e kuqe rubini e pastër dhe mjaft e ndritshme, lotë të hollë të bollshëm. Me intensitet të këndshëm aromatik dhe një shprehje të theksuar varietale. Pak e mbyllur në fillim, por kur hapet, lëshohen nota intensive të frutave të kuqe të mbështjella me aroma të buta kremoze të nuancuara nga disa nota të thekura dhe një sfond delikat i bimëve pyjore. Vihen re edhe disa aroma minerale që e kthejnë në një verë të butë. Aciditet i dukshëm dhe tanine të lëmuara. Përfundim i mirë por jo shumë i gjatë. 

*Vjetëruar 5 muaj ne fuqi lisi te ri francez.

Shikoni detajet e plota