Lapostolle Le Rouge  - Casa Lapostolle
Lapostolle Le Rouge  - Casa Lapostolle
  • Load image into Gallery viewer, Lapostolle Le Rouge  - Casa Lapostolle
  • Load image into Gallery viewer, Lapostolle Le Rouge  - Casa Lapostolle

Lapostolle Le Rouge - Casa Lapostolle

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,600
Çmimi i zbritur
Lek 2,600
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

 Viti: 2018

 Rajoni: Apalta Valley, Kili

Rrushi: 75% Cabernet sauvignon, 15% Syrah, 10% Carmenere

Volumi i alkolit: 14.5%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C,  këshillohet të dekantohet për rreth 30 minuta para servirjes

 Kombinimi me ushqimin: Verë ideale për mishrat e kuq

 Çmimet: 91 pikë Wine Enthusiast 

DegustimiLapostolle Le Rouge është një verë elegante në ngjyrë të kuqë intensive deri në nuanca vjollce. është një verë elegante, e hollë dhe e ekuilibruar mirë dhe me aroma frutash si boronica dhe erëza. Në qiellzë ndihet një shije e butë e frutave të pyllit, çokollatës dhe kafes. Taninet në këtë verë janë të mira duke i dhënë asaj një strukturë shumë të mirë.