Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Tinto Red 2018 - Odisseia

Tinto Red 2018 - Odisseia

Çmimi normal Lek 2,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2018

  Rajoni: Douro, Portugali

  Rrushi: 40% Tinta Roriz, 40% Touriga Francesa, 20% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C 

    Çmimet: Robert Parker - 89/100. 

  Çiftimi i ushqimit: Kjo verë është përfekte për të shoqëruar me mishin e kuq, viçin e pjekur dhe mishin në zgarë.

*Këshillohet të dekantohet më parë pasi përmirësohet ndjeshëm pas një ajrosjeje prej rreth 1 ore*

Degustimi: Douro Little Odisseia hapet me një shprehi intriguese të frutave të zeza, e ndjekur nga aromat e duhanit, kërpudhave dhe likerit në sfond. Sulm i rafinuar dhe i gjallë, me shënime të manave të zeza, nënshartesë, taninet e buta dhe një fund të gjatë pikant.

*Vjetëruar 16 muaj në fuçi lisi francez. 

Shikoni detajet e plota