Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

López de Haro Rioja Blanco

López de Haro Rioja Blanco

Çmimi normal Lek 1,400 ALL
Çmimi normal Lek 1,600 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2022

 Rajoni: D.O.Ca Rioja, Spanjë

Rrushi: 100% Viura

Volumi i alkolit: 12.5%

 Temperatura e serviries: 8 - 10°C

 Kombinimi me ushqimin: Foie-gras, fruta deti, ose më vete si aperitiv

Degustimi: López de Haro Blanco është një verë e bardhë e D.O. C Rioja bërë nga Bodega Classica. Është një verë interesante dhe komplekse, e përpunuar 100% me Viura dhe me vjetrim dy mujor në barik lisi francez.

E verdhë në ngjyrë kashte. Në hundë qëndron fruti i pjekur, hurma dhe banania, së bashku me notat e plakjes, të cilat e bëjnë atë interesante dhe komplekse. Në qiell është mishi dhe i freskët, rezulton i gjatë dhe i ekuilibruar dhe na lë një kujtim të këndshëm.

 

Shikoni detajet e plota