Kalo te detajet e produktit
1 nga 2

Vreshta

Lopez De Haro Rioja Crianza

Lopez De Haro Rioja Crianza

Çmimi normal Lek 1,700 ALL
Çmimi normal Lek 1,800 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,700 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2019

Rajoni: Rioja, Spain

Rrushi: 90% Tempranillo, 7% Garnacha Tinta, 3% Graciano

Volumi i alkolit: 13.5%

Temperatura e servires: 16 - 18 °C

Çiftimi i ushqimit: Shoqerohet mirë me pjatat me bazë mishi të kuq dhe perimet e gatuara me erëza. Gjithashtu sugjerohet dhe kombinimi me djathërat e butë.

Çmimet:  Wine Enthusiast Magazine/ 90 pike
Wine Contest/ Grand Gold Medal

Berliner Wine Trophy/ Gold Medal

International Wine & Spirit Competition/ Silver Medal

Robert Parker/91 pike

Peñín Guide/ 90 pike

Degustimi: Crianza është një verë e kuqe e butë me aroma komplekse të frutave të kuqe të pjekura, nuanca erëzash të ëmbla, vanilje dhe një prekje balsamike. Në shije, është e këndshme, e freskët dhe elegante. Një verë me strukturë të mirë, tanine prej kadifeje dhe të jep një ndjesi mbështjellëse shumë të shijshme. Përfundimi është i gjatë dhe i qëndrueshëm.

*Vjeteruar 18 muaj ne fuqi lisi francez dhe amerikan.

Shikoni detajet e plota