Kalo te detajet e produktit
1 nga 2

Vreshta

Lopez De Haro Rioja Reserva

Lopez De Haro Rioja Reserva

Çmimi normal Lek 2,200 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2017

Rajoni: Rioja, Spain

Rrushi: 85% Tempranillo, 15% Graciano

Volumi i alkolit: 13.5%

Temperatura e servires: 16 - 18 °C

Çiftimi i ushqimit: Perfekte me mishin e kuq të pjekur në skarë, gatimet me përmbajtje kërpudhe dhe erëza pikante.

Çmimet: International Wine & Spirit Competition/ Silver Medal

The Drinks Business Rioja Masters/ Silver Medal

Wine Contest/ Gold Medal

Mundus Vini/ Gold Medal

James Suckling/ 91 pike

Robert Parker/ 92 pike

Degustimi: Reserva nga López de Haro është një përzgjedhje prej dy lloje variteti rrushi nga vreshtat e vjetra, një klasik elegant i Riojas. Verë në ngjyrë të kuqe rubin me nuancë tulle, që tregon maturimin e saj të gjatë në fuçi lisi dhe vjetërimin e qetë në shishe qelqi. E fuqishme në hundë me aroma primare të frutave të kuqe të shoqëruara me nota komplekse pikante dhe balsamike dhe një prekje të lehtë vanilje. E balancuar në shije, një verë e rrumbullakët dhe e qëndrueshme, me tanine të plota dhe të ëmbla, duke i dhënë verës një perfundim të gjatë dhe të këndshëm.

*Vjeteruar 20 muaj në fuçi lisi franceze dhe amerikane.

Shikoni detajet e plota