Kalo te detajet e produktit
1 nga 2

Vreshta

Lopez De Haro Rioja Tempranillo

Lopez De Haro Rioja Tempranillo

Çmimi normal Lek 1,700 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,700 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2021

 Rajoni: Rioja, Spain

 Rrushi: 100% Tempranillo

 Volumi i alkolit: 13.5%

 Temperatura e servires: 16 - 18 °C

 Çiftimi i ushqimit: Sugjerohet shoqërimi me gatime mishi të kuq në salcë pikante dhe perime te pjekura me erëza orientale.

 Çmimet: Tempranillos al Mundo Awards/ Silver Medal

Decanter World Wine/ Bronze Medal

Robert Parker/ 89 pike

Degustimi: Tempranillo është pjesë e koleksionit López de Haro që bashkon një seri verërash që ndërthurin thjeshtësinë dhe elegancën e klasikëve të mëdhenj dhe që përshtaten me shijet e konsumatorit aktual. Është një verë plot shije frutash me një taninë të ëmbël që e bën atë një verë të shijshme që tregon të gjithë potencialin e varietetit të kultivuar në zonën me traditën më të madhe të verërave në La Rioja. Maturimi i shkurtër prej 3-4 muajsh në fuçi të re,  i jep veres kompleksitet, duke shoqëruar aromat e frutave të kuqe me aromën e jamballit, tipik të varietetit. Verë e kuqe me nuancë vjollce, e cila lë një perfundim të zgjatur.

*Verë e certifikuar me etiketën dalluese V, e cila i garanton konsumatorit që gjatë procesit të prodhimit nuk është përdorur asnjë përbërës me origjinë shtazore.

*Vjetëruar 6 muaj ne fuqi lisi franceze dhe amerikane.

Shikoni detajet e plota