Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Margaux De Bran 2015 - Henri Lurton

Margaux De Bran 2015 - Henri Lurton

Çmimi normal Lek 6,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 6,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2015

 Rajoni: Margaux, Bordeaux, France

 Rrushi: 42% Cabernet Sauvignon, 58% Merlot

 Volumi i alkolit: 14%

 Temperatura e servires: 16 -18°C

Degustimi: Nje vere e kuqe e thellë granati me reflektime rubin dhe intensitet te jashtëzakonshëm. Arome ekspresive e frutave të kuqe luleshtrydhe, qershi me nuance lulesh dhe disa nota vanilje. Prekje e ëmbël dhe delicate në shije, me trup të rrumbullakët, me një teksturë prej kadifeje dhe  përfundim të gjatë aromatik. Verë elegante me shumë freski dhe tanine të buta të këndshme.

Shikoni detajet e plota