Matsu El Recio
Matsu El Recio
  • Load image into Gallery viewer, Matsu El Recio
  • Load image into Gallery viewer, Matsu El Recio

Matsu El Recio

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,100
Çmimi i zbritur
Lek 3,100
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Perfect balance between youth and ripeness - Një ekuilibër perfekt mes rinisë dhe pjekurisë

 Viti: 2019

 Rajoni: Toro, Spanjë

Rrushi: 100% Tinta de Toro

Volumi i alkolit: 14.5%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Vere ideale ne shoqerimin e mishit te qingjit, biftekut dhe pules.

 Çmimet: 90 pike Robert Parker, Gold Medal Mundus Vini 2019, 91 pike Wine Enthusiast,

Degustimi: Matsu El Recio është një verë me një ngjyrë rubini të thellë, me një aromë intense dhe me shtrëzëzime ku mbizotrëojnë aromat e çokollatës, frutave të pyllit dhe vaniljes. Kjo verë është një verë komplekse me një shije të mëndafshtë dhe të rrumbullakët, me një shije finale të mineraleve.