Matsu El Viejo
Matsu El Viejo
  • Load image into Gallery viewer, Matsu El Viejo
  • Load image into Gallery viewer, Matsu El Viejo

Matsu El Viejo

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 6,100
Çmimi i zbritur
Lek 6,100
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Completeness and wisdom. The truth is in the glass - Plotësia dhe mençuria. E vërteta është në një gotë.

 Viti: 2018

Rajoni: Toro, Spanjë

Rrushi: 100% Tinta de Toro

Volumi i alkolit: 15.0%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Shoqerohet me ushqime me shije te forte si mishrat e gatuar me shume erza. Djathra te stazhonuar.

 Çmimet: 93 pikë Wine Enthusiast, 94 pikë Robert Parker

DegustimiMatsu El Viejo është një verë shumë intense dhe komplekse, e vjetëruar për 16 muaj në barik të ri lisi francez. Karakterizohet nga një ngjyrë e thellë qershie me nuanca ngjyrë vjollce. Kombinimi i frutave të pjekura, me erëza dhe arra jep një kënaqësi të thellë. Në gojë vera ka një teksturë të mëndafshtë, strukturë dhe tanine të konsiderueshme që i japin një karakter të madh kësaj vere. Në vijim vera ka një shije të gjatë dhe të vazhdueshme.