Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Matsu La Jefa

Matsu La Jefa

Çmimi normal Lek 4,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 4,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

The charisma of a daring surprise.

Karizma e një surprize të guximshme.

 Viti: 2020

Rajoni: Toro, Spanjë

Rrushi: 100% Malvasía

Volumi i alkolit: 13%

 Temperatura e serviries: 8 - 10°C

 Kombinimi me ushqimin: Shoqerohet me djathëra të pjekur, rizoto, pasta, peshk të bardhë.

14 muaj në"bocoyes" fuçi të reja lisi francez 600 litra, të pjekura lehtë.

DegustimiMatsu La Jefa, një verë që mbush gojën, e mëndafshtë, kremoze e madhe dhe shumë e këndshme. Por në të njëjtën kohë me aciditet të mirë, duke rezultuar në një verë shumë të ekuilibruar dhe elegante. Shumë e këndshme në shije, ku bien në sy nuancat e ëmbla dhe tekstura e hollë, duke rritur kompleksitetin e saj

Shikoni detajet e plota