Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Matsu Wines - El Picaro, El Recio, El Viejo

Matsu Wines - El Picaro, El Recio, El Viejo

Çmimi normal Lek 9,800 ALL
Çmimi normal Lek 11,300 ALL Çmimi me zbritje Lek 9,800 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Brënda kutisë do të gjeni:

1x Matsu El Picaro (2,100 ALL)

1x Matsu El Recio (3,100 ALL)

1x Matsu El Viejo (6,100 ALL)

 

***

 Viti: 2019

 Rajoni: Toro, Spanjë

Rrushi: 100% Tinta de Toro

Volumi i alkolit14.5 %

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Ideale për  t’u shoqëruar me djathra dhe proshuta, pasta, pizza, si edhe mishra te kuq në grill.

 Çmimet90 pikë nga Robert Parker.

Degustimi: Matsu El Pícaro është një verë me një ngjyrë rubini të thellë, me një aromë intense që përmban nuanca të frutave të pyllit dhe mineraleve. është një verë e plotë me shije frutash të ëmbla dhe taninesh të shijshme. Ndjesitë e frutave dhe likoricies vijnë nga pjekuria e rrushit nga e cila u bë kjo verë. Vera është komplekse, elastike dhe me një përfundim të gjatë.

Shikoni detajet e plota