Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Naoussa Alta - Thymiopoulos

Naoussa Alta - Thymiopoulos

Çmimi normal Lek 2,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2018

 Rajoni: Naousa, Greece

 Rrushi: Xinomavro

 Volumi i alkolit: 12.5%

 Temperatura e serviries: 9 - 10°C

 Kombinimi me ushqimin: Shoqerohet shumë mirë me mish qengji të pjekur në skarë, këmbë pule të skuqura, mish derri dhe fileto toni të pjekur në skarë.

Dekustimi: Në thelb është një verë e kuqe e ftohtë jashtëzakonisht elegante me një përmbajtje relativisht të lartë alkooli prej 12.5% dhe aroma të forta të qershisë së ëmbël. Në gojë është me shije të butë me aromë trëndafili të egër, domate, gjethe çaji dhe dheu.

Shikoni detajet e plota