Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Passadouro Red 2015 - Quinta do Noval

Passadouro Red 2015 - Quinta do Noval

Çmimi normal Lek 3,300 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 3,300 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2015

  Rajoni: Douro, Portugali

  Rrushi: 55% Tinta Roriz, 40% Touriga Nacional, 5% Touriga Francesa

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C 

    Çmimet:

Robert Parker - 90/100

Wine Spectator 91/100  

Wine Enthusiast 90/100

  Çiftimi i ushqimit: Kjo verë është përfekte për të shoqëruar pjata të kuzhinës mesdhetare, oktapod dhe merluc në zgarë, rosë, thëllëza apo derr të egër.

*Këshillohet të dekantohet më parë pasi përmirësohet ndjeshëm pas një ajrosjeje prej rreth 1 ore.*
Degustimi: Ngjyrë e kuqe e thellë. Shprehi e shkëlqyeshme në hundë me shënime elegante të boronicave dhe luleve të vjollcës, të integruara mirë me lëkurat e lisit. Në qiellëz vjen shumë intensive, e freskët dhe e ekuilibruar. Përfundimi vjen i gjatë dhe i freskët me një shije frutash.

* Vera e vjetëruar gjatë 16 muajve në fuçi lisi francez.

Shikoni detajet e plota