CRAGGY RANGE - PINOT NOIR TE MUNA
CRAGGY RANGE - PINOT NOIR TE MUNA
  • Load image into Gallery viewer, CRAGGY RANGE - PINOT NOIR TE MUNA
  • Load image into Gallery viewer, CRAGGY RANGE - PINOT NOIR TE MUNA

CRAGGY RANGE - PINOT NOIR TE MUNA

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 5,200
Çmimi i zbritur
Lek 5,200
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Viti: 2017

RajoniMarlborough, New Zealand

Rrushi: 100% Pinot Noir

Volumi i alkolit: 13.0%

Temperatura e serviries: 16 - 18°C

Kombinimi me ushqimin: Rosë,

Çmimet: 91 pikë  Wine Enthusiast

Degustim: Kjo verë ka një ngjyrë qershie të gjallë me nuanca të thella. Ka një grup kompleks aromash të trëndafilit të errët, kumbullës, qershisë, drurit dhe erëzave. Në shije ndihen frutat e kuqe dhe tension i bukur nga prezenca elegante e taninës. Kjo është një verë e gëzueshme dhe plot sharm.