Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Quinta d’Aguieira Red

Quinta d’Aguieira Red

Çmimi normal Lek 6,100 ALL
Çmimi normal Lek 7,200 ALL Çmimi me zbritje Lek 6,100 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2017

  Rajoni: Barraida, Portugali

  Rrushi: 100% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çmimet:  92 pike James Suckling.

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për mishin e kuq, viçin e pjekur dhe mishin në skarë.

Degustimi: Quinta d'Aguieira Red, Me një ngjyrë të thellë granate, Quinta d'Aguieira Red 2017 magjeps nga intensiteti i saj aromatik, frutat e egra dhe frutat e zeza përzihen me notat delikate prej druri, të përmirësuara nga taninet kadife. Harmonike, elegante dhe komplekse, kjo verë dallohet për përfundimin e saj të qëndrueshëm dhe afatgjatë, përmes elegancës së kohës.

 *Mund të vjetërohet deri në 10 vite*

Shikoni detajet e plota