Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Quinta d’Aguieira White

Quinta d’Aguieira White

Çmimi normal Lek 7,200 ALL
Çmimi normal Lek 0 ALL Çmimi me zbritje Lek 7,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Barraida, Portugali

  Rrushi: Maria Gomes, Chardonnay, Rabo de Ovelha, Bical

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

  Çmimet:  17.5 Revista de Vinhos.

  Çiftimi i ushqimit: Vere e shkëlqyeshëm me pjatat me merluc ose gatimet e peshkut në furrë. Gjithashtu për gatimet me mish të bardhë.

Degustimi: Quinta d'Aguieira White, ngjyrë joshëse e verdhë në një të bardhë që befason me qëndrueshmërinë aromatike. Nuancat elegante dhe delikate të drurit theksojnë notat e agrumeve dhe luleve që dalin nga xhami. E butë dhe e ekuilibruar, kjo verë është intensive, frutore dhe komplekse. Përfundimi i gjatë dhe i qëndrueshëm dëshmon për aftësinë unike për plakje.

 *Mund të vjetërohet deri në 10 vite*

Shikoni detajet e plota