Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Quinta Vale D. Maria LBV Port UNFILTERED

Quinta Vale D. Maria LBV Port UNFILTERED

Çmimi normal Lek 4,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 4,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 

  Viti: First Vintage 1998

  Rajoni:  Douro, Portugali

  Rrushi: Përzierje fushore me 25 varietete të ndryshme rrushi.

  Volumi i alkolit: 20%

  Temperatura e servires: 15 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Për t'u shërbyer i ftohur si aperetiv ose si shoqërues i ëmbëlsirave.

   Çmimet: Robert Parker, 2020 - 91 pike.
Wine Enthusiast, 2019 - 92 pike.

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim* 

 

Vreshta te reja me moshë rreth 20 vjeç dhe disa vreshta të vjetra me një mesatare prej 60 vjetësh.
Numri i shisheve te prodhuara: 4,315 shishe 75 cL

*36 muaj në fuçi të vjetra lisi*

Shikoni detajet e plota