Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Quinta Vale D. Maria Reserve Port

Quinta Vale D. Maria Reserve Port

Çmimi normal Lek 4,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 4,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 

  Viti: Vendosja ne shishe Qershor 2020.

  Rajoni:  Douro, Portugali

  Rrushi: Një përzierje e më shumë se 25 varieteteve të ndryshme tradicionale të rrushit Douro, kryesisht Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Roriz dhe Tinta Barroca, por edhe Rufete, Tinta Amarela, Tinta Francisca, Sousão, e shumë të tjera, të gjitha të ardhura nga hardhitë e vjetra dhe plantacionet më të fundit të Quinta Vale D. Maria, vreshta që variojnë nga 25 deri në më shumë se 60 vjeçare, me pamje nga Jugu, Juglindja, Jugperëndimi, Lindja dhe Perëndimi.

  Volumi i alkolit: 20%

  Temperatura e servires: 15 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Për t'u shërbyer i ftohur si aperetiv ose si shoqërues i ëmbëlsirave.

   Çmimet: International Wine Spirit Competition 2020 Silver Medal, 92 points.
Wine Enthusiast, 2019, 90 points.

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim*

Degustimi: Me ngjyrë intensive, Quinta Vale D. Maria Reserva Porto është ekspresive në hundë. Me nota të shijshme e frutave të zeza, kjo verë është e fuqishme dhe njëkohësisht e ekuilibruar. Përfundim të gjatë, elegant dhe frutor.

Shikoni detajet e plota