Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Quinta Vale D. Maria Vintage Port

Quinta Vale D. Maria Vintage Port

Çmimi normal Lek 13,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 13,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2017 (viti i vendosjes në shishe.)

  Rajoni:  Douro, Portugali

  Rrushi: Varietet e deklaruara 1997, 1999, 2000, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2014, 2015, 2016, 2017

  Volumi i alkolit: 20%

  Temperatura e servires: 15 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: ”Port Vintage janë pije pas vaktit.” Shoqërojeni me djathë si Stilton ose Gorgonzola, por gjithashtu mund t'i përfshini në një vakt, duke e kombinuar për shembull;  një biftek au Poivre me një Vintage të ri.

   Çmimet: 

Robert Parker, 2020 - 94 pikë
Wine Enthusiast, 2019 - 94 pikë
Wine Spectator, 2019 - 96 pikë

Degustimi: Ngjyrë e errët e thellë. Në hundë mbizotërojnë aromat e frutave të manaferrave të pjekura me një shtresë erëze duke dhënë një kompleksitet të madh. Goja është shumë e strukturuar me një fund të gjatë dhe të zgjatur me spec të freskët.

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim*

Shikoni detajet e plota