Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Reserva Dos Amigos

Reserva Dos Amigos

Çmimi normal Lek 1,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 70% Aragonez, 20% Castelão, 10% Tinta Miúda

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 12 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për të gjitha llojet e mishrave, të bardhë, të kuq në grill dhe djathrave të pjekur.

Degustimi: Ngjyrë e kuqe rubin me tonalitet tulle. Aroma e manave të egra dhe frutave të pjekura e bëjnë këtë verë njëkohësisht të fortë edhe elegante. E balancuar dhe e strukturuar mirë, me tanine të buta dhe trup mesatar.

Shikoni detajet e plota