Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Reserva dos Amigos Special Selection

Reserva dos Amigos Special Selection

Çmimi normal Lek 2,200 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2016

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 40% Touriga Nacional, 40% Syrah and 20% Cabernet Sauvignon

  Volumi i alkolit: 14.5%

  Temperatura e servires: 12 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për të gjitha llojet e mishrave, të bardhë, të kuq në grill dhe djathrave me shije intensive.

 *Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet*

Degustimi: "Special Selection" është një përzierje e Touriga Nacional, Syrah e Cabernet Sauvignon që rezulton në një verë me vlerë, të balancuar mirë me një gamë të gjerë përdorimesh. Frutat, manaferrat e egra, tonet e pjekura dhe mjedra janë disa nga aromat që i ngjiten. E ngrohtë, plot trup, e madhe dhe e fuqishme, një verë që ju shkon drejt e në kokë.

Shikoni detajet e plota