Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Tawny Port- Calem 10 years

Tawny Port- Calem 10 years

Çmimi normal Lek 4,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 4,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 

   Viti: NV

  Rajoni:  Porto, Portugali

  Rrushi: Old Vines

  Volumi i alkolit: 20%

  Temperatura e servires: 15 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Cilësia prej kadifeje dhe shprehja unike aromatike dallohen jashtëzakonisht me pjatat kryesore që përfshijnë fruta të thata. I papërmbajtshëm me një terren me foie gra me patëllxhan dhe arra. Opsion i mrekullueshëm për të shoqëruar një numër të pafund ëmbëlsirash, përfshirë qumështin krem, karamelët e shijshëm, çokollatën dhe shtresën e fëstëkëve dhe kostinat me arra me djathë chèvre.

   Çmimet: 94 pike, Decanter Magazine.

Degustimi: Ngjyrë gështenjë tërheqëse dhe në shije është e butë. Hunda madhështore me një buqetë me fruta të thata, shënime druri dhe çokollate. Një verë me intensitet të madh, duke zbuluar një forcë të mrekullueshme tanike dhe elegancë të kushtueshme. Përfundim i gjatë dhe i lezetshëm.

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim*

Shikoni detajet e plota