Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Septimo Sentido Tempranillo

Septimo Sentido Tempranillo

Çmimi normal Lek 1,200 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2021

 Rajoni: Castilla, Spain

 Rrushi: Tempranillo

 Volumi i alkolit: 13.5%

 Temperatura e servires: 16 - 18 °C

 

Degustimi: Ngjyra e kuqe rubin me tonalitete vjollce. Hunda komplekse me aroma të frutave të kuqe dhe jamballit, e kombinuar me prekjen e lehtë të lisit. Shija është shumë e këndshme me një hyrje të mirë të ëmbël, e ndjekur nga një aciditet mesatar dhe tanine të pjekura që ofrojnë një perfundim të gjatë dhe të këndshem.

Shikoni detajet e plota